Články

Slovo předsedy asociace

17. 01. 2023

Asociace zvířecího pohřebnictví jako spolek, který sdružuje subjekty (firmy a jednotlivce) zabývající se problematikou pohřbívání zvířat chovaných jako domácí mazlíčci, vznikla v letošním roce. Zakládající členové jsou především dvě přední zvířecí krematoria a to Krematorium zvířat Praha a Krematorium zvířat Brno.

Předseda asociace Jan Šípek o ztrátě domácího mazlíčka

16. 01. 2023

Ve videu se dozvíte, jakým způsobem lidé obecně reagují na ztrátu zvířecího mazlíčka a jak tyto negativní emoce zvládat.

Zajímavá reportáž z pohřební služby Vitem v Aši. Televize MVTV.

24. 04. 2020

Tentokrát se s Vámi podělíme o zajímavou reportáž z Aše, kde pan Vít Klouček založil pohřební službu pro zvířátka Vitem. Svou práci zde berou takřka jako poslání a v posledních měsících zaznamenali i vysoký nárůst počtu zákazníků.

I v krizi s koronavirem jsou naši členové připraveni vám pomoci

19. 04. 2020

V životě každého páníčka či paničky nastane období, kdy pejsek či kočička, kteří je provázeli po dlouhá léta životem, nás opustí. Je to velmi smutné období a člověk si říká, jak celou situaci řešit.

Pro své mrtvé truchlí i zvířata. Straky jim nosí dokonce i „věnce“

5. 02. 2020

Smutek při ztrátě blízkého nedrží pouze lidé, ale i zvířata. Rituální chování vědci popsali například u žiraf, slonů, delfínů nebo strak. Pro žirafí matku to byly nesmírně kruté okamžiky: její mládě pobylo na tomto světě sotva dvě hodiny.

Odešel váš zvířecí kamarád? Rozlučte se s ním, kvůli němu i sobě!

5. 02. 2020

Vztah domácího zvířete a člověka je vztah jako jakýkoliv jiný. Bohužel zvířecí život je mnohem kratší než lidský a každý chovatel se musí připravit, že jeho zvířecí přítel jednou odejde. Většina lidí prožívá úmrtí milovaného zvířete velmi bolestně.

Proč může být smrt zvířete horší než ztráta člena rodiny?

8. 01. 2020

Taky se vám stává, že na vás někdy přátele, kteří nemají psa nebo kočku, koukají jako na blázna, když považujete psa za regulérního člena rodiny? Koneckonců – je to pořád „jen pes” nebo „jenom kočka”.

Kongres ČAVLMZ 2019

4. 11. 2019

Česká asociace veterinárních lékařů malých zvířat je neziskovou organizací sdružující veterinární lékaře specializující se na problematiku malých zvířat.

Členové