Články

Slovo předsedy asociace

10. 11. 2019

Asociace zvířecího pohřebnictví jako spolek, který sdružuje subjekty (firmy a jednotlivce) zabývající se problematikou pohřbívání zvířat chovaných jako domácí mazlíčci, vznikla v letošním roce. Zakládající členové jsou především dvě přední zvířecí krematoria a to Krematorium zvířat Praha a Krematorium zvířat Brno.

Kongres ČAVLMZ 2019

4. 11. 2019

Česká asociace veterinárních lékařů malých zvířat je neziskovou organizací sdružující veterinární lékaře specializující se na problematiku malých zvířat.

Odešel váš zvířecí kamarád? Rozlučte se s ním, kvůli němu i sobě!

30. 09. 2019

Vztah domácího zvířete a člověka je vztah jako jakýkoliv jiný. Bohužel zvířecí život je mnohem kratší než lidský a každý chovatel se musí připravit, že jeho zvířecí přítel jednou odejde. Většina lidí prožívá úmrtí milovaného zvířete velmi bolestně.

Proč je tak těžké ztratit zvířecího společníka

25. 08. 2019

Před několika dny jsem ztratila někoho blízkého. Měl už svůj věk a byl nevyléčitelně nemocný, takže jeho odchod se dal očekávat, přesto je to ztráta citelná a bolestná.

Odborný článek psycholožky Dr. Haňkové o rozloučení s domácími mazlíčky

24. 01. 2019

Zvířata jsou odpradávna součástí našich životů a mnoho lidí si bez domácího mazlíčka svůj život nedovede ani představit. Jsou našimi společníky a přináší nejenom radost.

Dušičky z pohledu zvířatek

2. 11. 2018

Když pánové Bezděk a Foltýn v roce 2003 zakládali první krematorium zvířat v České republice, nebylo mnoho lidí, kteří by projektu věřili. Dnes v krematoriích zvířat Brno

Poslední sbohem

31. 10. 2018

Když pánové Bezděk a Foltýn v roce 2003 zakládali první krematorium zvířat v České republice, nebylo mnoho lidí, kteří by projektu věřili. Dnes v krematoriích zvířat Brno

Článek z Aha o smrti domácího mazlíčka

5. 04. 2018

Aneb co dělat když nás navždy opustí náš zvířecí kamarád a jaké máme možnosti když nechceme zakončit jeho životní pouť v kafilérii.

Členové